English
FSC®-COC

FSC®-COC belgelendirme çalışmalarımızı Certiquality-İtalya’nın Türkiye temsilcisi olarak yürütmekteyiz. Aşağıdaki linkten FSC-COC belgelendirmesi konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz:

We give services for FSC®-COC certification as Turkey representative of Certiquality-Italy. You can get more information about FSC-COC certification through following webpage:

 http://www.certiquality.com/products/FSC-Forest-Stewardship-Council-/

 FSC®-COC belgelendirmelerine ilişkin itiraz ve şikayetlerinizin yönetimi Certiquality PFSC 10 Şikayet ve İtirazlar prosedürüne göre ele alınmaktadır. Olası itiraz ve şikayetleriniz için, İngilizcesi burada bulunan ve Türkçe tercümesi aşağıda verilmiş prosedürü dikkate almanızı rica ederiz.

Appeals and complaints about FSC®-COC certification are managed by Certiquality according to PFSC 10 Complaints and Appeals procedure of Certiquality. We request you to take into consideration this linked procedure in English, also translated in Turkish as below, for your possible appeals and complaints.

 - Belgelendirilmiş kuruluş veya ilgili taraflar, http://www.certiquality.com/contacts/complaints-reports.html websitesi üzerinde bulunan "Reports and Complaints" sayfasındaki formu kullanarak veya reclami@certiquality.it adresine mail atarak itiraz veya şikayetlerini iletebilirler. İtiraz veya şikayetinizi bildirirken, lütfen içeriğini açık bir şekilde yazınız ve ilgili kanıtları ve referansları iletiniz.

- İtiraz veya şikayetin alınması ile, Certiquality konunun belgelendirme ile ilgili olup olmadığını ve ilgilisinin kim olduğunu içeren bir geri bildirim yapar.

- Konu belgelendirme ile ilgili ise, Certiquality tüm gerekli bilgileri toplamak için çalışma yapar,

- Şikayet sahibi tarafından istenirse, şikayet sahibinin adı Certiquality tarafından ilgili müşteriye karşı saklı tutulur,

- Certiquality, şikayet ve memnuniyetsizlik bildirilerini bir sonraki denetim sırasında ele alır,

- Şikayet veya itiraz başvurusunu izleyen iki (2) hafta içinde, Certiquality, şikayet veya itiraz üzerine takip edilmesi için önerilen önlemlerin ana hatları da dahil olmak üzere bir cevap verir.

- Şikayet veya itirazın ardından üç (3) ay içerisinde, iddia ve şikayet veya temyiz sonucunda önerilen tüm faaliyetleri hakkında bilgi verir;

- Certiquality, şikayetin kapatıldığı düşünülürse şikayet sahibine bildirir.

- Şikayet veya itirazı çözme kararı, şikayet veya temyiz ile ilgili değerlendirmeyle ilgili olmayan şahıs (lar) tarafından yapılacak veya gözden geçirilecek ve onaylanacaktır.

- Bir şikayetçi, şikâyetin Certiquality prosedürlerinin uygulanması yoluyla çözülemediği takdirde veya ulaşılan sonuçlara katılmazsa, şikayetlerini ASİ'ye bildirme hakkına sahiptir.

Nihai adım olarak, şikayet FSC'ye yönlendirilebilir.

Sanal Katalog
Kataloğumuzu görüntülemek için tıklayınız.
Müşteri Hizmetleri
Her türlü konuda bize ulaşabilir, yardım alabilirsiniz.
Bize Ulaşın
Bizimle iletişime geçin, Naviga farkını farkedin!